Krukowiak Opryskiwacze polowe i sadownicze

Opryskiwacze samobieżne HERKULES

Wyposażenie standardowe

 • Pojemność zbiornika głównego 4000 l
 • Komputer sterujący opryskiem Bravo 300S
 • Pompa Bertolini
 • Belki hydraulicznie sterowane typu: PHB (belki stalowe rozkładane niezależnie)
 • Sterowanie hydrauliką belki za pomocą wielofunkcyjnego joystic’a
 • Silnik wysokoprężny IVECO 6-cylindrowy o mocy 175 KM
 •  Napęd hydrauliczny 4x4
 •  Hamulce: przód tarczowe, tył hydrauliczne
 • System zapobiegający poślizgowi kół
 • Prędkość transportowa z pustym zbiornikiem do 40 km/h
 • Prędkość robocza z napełnionym zbiornikiem do 20 km/h
 • Komfortowa kabina ogrzewana, z klimatyzacją, radiem i filtrem z wkładem węglowym
 • Regulowane, komfortowe siedzisko kierowcy - Dodatkowe siedzisko pasażera - Kolumna kierownicy regulowana -
 • Drabinka i rozwadniacz boczny Polmac podnoszone i opuszczane hydraulicznie
 • Ergonomiczny panel obsługi układu cieczowego
 •  Pięciopozycyjne głowice rozpylaczy z trzema rozpylaczami szczelinowymi i rozpylaczem inżektorowym, wszystkie z wkładem ceramicznym (nie dotyczy belek PHR)
 • Hydraulicznie amortyzowane podwozie
Zobacz szczegóły

GOLIAT PLUS - opryskiwacze przyczepiane

Seria opryskiwaczy rolniczych przyczepianych Goliat Plus obejmuje modele o pojemnościach zbiornika 2500, 3000, 3600, 4200, 5200 i 6000 litrów, wyposażone w belki sterowane hydraulicznie o szerokościach od 18 do 36 m. Przeznaczone są dla wielkoobszarowych gospodarstw rolnych o tradycyjnym i przemysłowym profilu produkcji. Cechą charakterystyczną tych opryskiwaczy polietylenowe zbiorniki zawierające w jednej bryle zbiornik na ciecz roboczą oraz ciecz do płukania instalacji. Zbiorniki polietylenowe cechują się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, są łatwiejsze w myciu oraz posiadają obniżony środek ciężkości w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania.

Wszystkie modele z tej serii posiadają bogate wyposażenie standardowe: belki w pełni sterowane hydraulicznie (rozkładanie, podnoszenie, stabilizacja), sterowanie elektryczne układem cieczowym oraz hydrauliką olejową, pięciopozycyjne głowice rozpylaczy z dwoma rozpylaczami szczelinowymi i 1 rozpylaczem inżektorowym o wkładach ceramicznych, rozwadniacz boczny Polmac, płuczkę zbiornika głównego, hamulce pneumatyczne, błotniki, instalację elektryczną drogową i zaczep prosty.

Zobacz szczegóły

GOLIAT TURBO - Opryskiwacze przyczepiane 2500, 3500 litrów

NOWA TECHNOLOGIA OPRYSKIWANIA - "POMOCNICZY STRUMIEŃ POWIETRZA"

OGRANICZONE ZNOSZENIE CIECZY ROBOCZEJ

 • pomocniczy strumień powietrza nadaje cieczy większej prędkości ograniczając ich znoszenie przez wiatr.
 • możliwość pracy przy wietrze do 8 m/s.ZREDUKOWANIE DAWKI CIECZY ROBOCZEJ
 • pokrycie znacznie większej powierzchni drobnymi kroplami, redukuje ilość stosowanych pestycydów.
 • WIĘKSZA PRĘDKOŚĆ ROBOCZA
 • większa energia kropel na drodze od rozpylacza do blaszki liściowej, pozwala na szybszą jazdę
  podczas zabiegu nawet do 10 km/h bez negatywnych skutków znoszenia.
Zobacz szczegóły

Opryskiwacze przyczepiane APOLLO

Seria opryskiwaczy rolniczych przyczepianych obejmuje modele o pojemnościach zbiorników 1000, 1500 i 2000 litrów. Jest to seria opryskiwaczy przeznaczona dla średnich gospodarstw o różnym poziomie intensywności zabiegów. Cechą charakterystyczną tej serii są polietylenowe zbiorniki typu 3 w 1 (w jednej bryle zawierają się trzy zbiorniki – na ciecz roboczą, na wodę do płukania instalacji, na wodę do mycia rąk). Wszystkie opryskiwacze tej serii wyposażone są w mechaniczną stabilizację belki (w belkach hydraulicznych stabilizacja jest wymuszona hydraulicznie), zawór cieczowy z kompensacją ciśnienia, hydrauliczne podnoszenie belki, pięciopozycyjne głowice rozpylaczy z dwoma rozpylaczami szczelinowymi, zaczep skrętny, instalację elektryczną drogową oraz regulowany rozstaw kół.

Zobacz szczegóły

Opryskiwacze zawieszane HEROS

Seria opryskiwaczy rolniczych zawieszanych Heros obejmuje opryskiwacze o pojemnościach od 400 do 1900 litrów. Jest to seria opryskiwaczy przeznaczona dla profesjonalnego rolnictwa o wysokiej intensywności zabiegów. Cechą charakterystyczną tej serii są polietylenowe zbiorniki typu 3 w 1 (w jednej bryle zawierają się trzy zbiorniki – na ciecz roboczą, na wodę do płukania instalacji, na wodę do mycia rąk). Wszystkie opryskiwacze tej serii wyposażone są w mechaniczną stabilizację belki (w belkach hydraulicznych stabilizacja jest wymuszona hydraulicznie) oraz zawór cieczowy z kompensacją ciśnienia.

 

Zobacz szczegóły

Opryskiwacze zawieszane OPTIMAL MCC

Opryskiwacze zawieszane OPTIMAL MCC przeznaczone są do wykonywania zabiegów ochrony roślini nawożenia płynnymi nawozami w małych i średnich gospodarstwach rodzinnych. Są one szczególnie przydatne do przeprowadzania zabiegów w trudnych warunkach terenowych i na mniejszych areałach, gdzie użycie opryskiwaczy zaczepianych nie jest możliwe lub jest ekonomicznie nieuzasadnione. Szeroki wybór spośród różnych pojemności zbiorników i długości belki polowej, bogate wyposażenie standardowe i dodatkowe sprawia, że opryskiwacze zawieszane mogą zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Zobacz szczegóły

Opryskiwacze zawieszane OPTIMAL

Seria opryskiwaczy rolniczych zawieszanych Optimal obejmuje opryskiwacze o pojemnościach od 200 do 800 litrów. Seria ta przeznaczona jest dla mniejszych gospodarstw o niższej intensywności zabiegów. Ich cechą charakterystyczną są zbiorniki wykonane z żywicy i włókien szklanych (oprócz modeli 200/6, 400/10 oraz 400/12 MIX). Opryskiwacze serii Optimal można wyposażyć w belki od 6 do 15 m.

Seria Optimal została tak zaprojektowana aby zapewnić użytkownikowi  wszystkie funkcje niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego wykonywania zabiegów ochrony roślin po jak najniższej cenie. Zastosowane podzespoły najlepszych producentów gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość opryskiwaczy. Seria Optimal to optymalne połączenie jakości i atrakcyjnej ceny.

Zobacz szczegóły

Opryskiwacze sadownicze TAJFUN

Opryskiwacze sadownicze serii TAJFUN dzięki swojej różnorodności przeznaczone są dla każdego rodzaju sadów. W wersji zawieszanej wyposażone są w zbiornik żywiczny oraz dwa rodzaje przystawek – typu „SAD/O” oraz tradycyjną kolumnową typu „SAD”. 

Opryskiwacze TAJFUN w wersji przyczepianej wyposażone są w zbiornik typu 3w1 wykonany z polietylenu, w których bryle mieszczą się trzy zbiorniki – na ciecz roboczą, na ciecz do płukania układu oraz na wodę do mycia rąk. Mogą być wyposażone w różne typy przystawek wentylatorowych o różnych właściwościach i przeznaczeniu. 

 

Zobacz szczegóły

Zbiornik czołowy

KFMR KRUKOWIAK oferuje obecnie zbiornik czołowy do opryskiwaczy polowych w dwóch pojemnościach 1 100 i 1 500 litrów, dedykowane głównie dla serii opryskiwaczy Heros o pojemnościach do 1 900 litrów, daje to możliwość stworzenia zestawu o pojemności do 3 400 litrów zawieszonego bezpośrednio na ciągniku.

O zaletach stosowania zbiorników przednich nie trzeba nikogo przekonywać, dają one nie tylko możliwość powiększenia pojemności opryskiwacza zawieszanego, dzięki czemu można zwiększyć wydajność zabiegów, ale także jest to doskonały sposób na zbalansowanie rozkładu mas na przód i tył ciągnika. Wykonywanie zabiegów przy użyciu opryskiwacza zawieszanego ma wiele zalet, m. in. zmniejszona powierzchnia wygniecionych roślin na uwrociach oraz znacznie wygodniejsze manewrowanie niż z opryskiwaczem przyczepianym. Jednak w trakcie zabiegu tył ciągnika jest cały czas obciążony przez masę opryskiwacza i ciecz roboczą w jego zbiorniku. Praktycznie koniecznością jest dociążenie przodu ciągnika, zbiornik czołowy doskonale się w tej roli sprawdza jednocześnie zwiększając możliwości opryskiwacza.

Zobacz szczegóły

Kopaczka do cebuli SATURN Z653/1

Kopaczki SATURN są jedną z wielu propozycji KFMR KRUKOWIAK skierowanych do plantatorów nastawionych na produkcję cebuli. Maszyny te produkowane są w trzech wersjach szerokości kopania 1,2m; 1,5m i 1,8 m. Elementem kopiącym jest kwadrat napędzany od WOM, kwadrat kopiący najlepiej sprawdza się na glebach lekkich, gwarantuje jednak mniejsze uszkodzenia mechaniczne cebuli. Kopaczki Saturn są maszynami zawieszanymi, wyposażonymi w wał ugniatający oraz formownicę.
Dzięki wprowadzonym zmianom konstrukcyjnym kopaczki Saturn stały się jeszcze bardziej skuteczne i niezawodne. Wśród wprowadzonych zmian należy wyróżnić zmiany w aparacie kopiącym, wprowadzenie wału ugniatającego i formownicy wykonanych z tworzywa sztucznego.

Zobacz szczegóły

Ścinacz szczypioru

cinacz szczypioru jest bardzo ciekawą propozycją dla plantatorów cebuli bowiem umożliwia bardzo dokładne obcięcie szczypioru tuż przed wykopaniem cebuli przez kopaczkę. Maszyna ta produkowana jest w dwóch wersjach o szerokości roboczej 1,2 oraz 1,5 m, dzięki czemu potencjalni nabywcy nie będą mieli kłopotu z dopasowaniem maszyny do stosowanej u siebie technologii siania cebuli. Ścinacz składa się z ramy, do której zostały zamocowane trzy koła kopiujące teren, przekładni mechanicznej oraz zespołu trzech głowic koszących. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż maszyna ta została zaprojektowana w sposób umożliwiający zawieszenie jej na tylnym jak i na przednim TUZ ciągnika współpracującego. Napęd na głowice koszące zapewnia WOM, a wysokość wykaszania regulowana jest hydraulicznie z kabiny ciągnika. Operator ma możliwość niezależnego ustawienia wysokości wykaszania dla lewej i prawej strony maszyny w zakresie od 0 do 40 cm, dzięki czemu jeszcze dokładniej może dopasować ustawienie noży ścinających do pochylenia czy nierówności terenu. Każda z trzech głowic roboczych ma zamontowane po dwa noże ścinające. Ich kąt pochylenia 45º w stosunku do podłoża oraz zamontowanie specjalnie wyprofilowanych osłon zespołu koszącego powodują, iż wprawione w ruch głowice koszące wytwarzają podciśnienie powietrza podnoszące leżący na ziemi i połamany szczypior ku górze. Dzięki takiemu efektowi następuje bardzo dokładne, niemalże stuprocentowe oczyszczenie cebuli ze szczypioru. Należy również zaznaczyć, iż opisywany ścinacz jest pewnego rodzaju wykaszarką uniwersalną - z powodzeniem można nim ogławiać również nać pietruszki, marchwi czy czerwonych buraczków, ponadto sprawdza się również przy wykaszaniu trawy w sadach czy oczyszczaniu nieużytków z różnego rodzaju chwastów. Zaleca się, aby maszynę agregować z ciągnikami o mocy min. 50 KM, które posiadają cztery wyjścia hydrauliki olejowej. Jeżeli ciągnik współpracujący posiada dwa wyjścia hydrauliki proponujemy zamontowanie do ścinacza dodatkowego, dwusekcyjnego rozdzielacza hydraulicznego, którym operator będzie mógł precyzyjniej ustawić wysokość wykaszania.

Zobacz szczegóły

Sadzarka do rozsady PLANTA

Sadzarki S240/1, S240 przeznaczone są do sadzenia wszelkiego rodzaju rozsady o wysokości 6 do 20 cm w uprawach polowych oraz leśnych. Prosta konstrukcja i odpowiednie materiały zapewniają niezawodne działanie przy nieskomplikowanej obsłudze. Sadzenie rozsady przeprowadzić można w dowolnie wybranej szerokości międzyrzędzi w przedziale 50 - 115 cm. Tarcze wysadzające posiadają na obwodzie otwory (co 600 mm, 900 mm, 1200 mm), w których przykręcone są znaczniki w zależności od tego jakie chce się otrzymać odległości między wysadzanymi roślinami w rzędzie. Sadzenie rozsad ułatwia platforma wykonana z blachy i przykręcona do stojaków, które z koleji zakładane są na belkę ramy, gdzie można postawić skrzynki z rozsadą. Za pomocą sadzarek S240/1, S240 doskonale współpracujących z ciągnikami klasy 0,6 można sadzić rozsady kapusty, selerów, pomidorów, papryki, truskawek itp. Natomiast w ogrodnictwie i leśnictwie sadzarki te z powodzeniem mogą być używane do zakładania szkółek ogrodniczych i leśnych np.: róż, krzewów, świerków, sosny itp.

Zobacz szczegóły

Sadzarka do czosnku

Sadzarka do czosnku przeznaczona jest dla plantatorów ceniących sobie wysoką jakość, dużą wydajność przy zachowaniu przystępnej ceny. Niezależne zawieszenie sekcji roboczych gwarantuje precyzyjne wysadzanie czosnku na tej samej głębokości a dzięki zastosowaniu koła zagarniającego z chwytakami uzyskujemy jednakową odległość bulw w rzędzie. Duża sprawność i łatwość obsługi czynią sadzarkę niezbędnym narzędziem dla każdego producenta czosnku.

Zobacz szczegóły

Sadzarka do cebuli dymki

  Sadzarka do cebuli dymki w znacznym stopniu ułatwia proces wysadzania cebuli przeznaczonej na nasiona czy do wcześniejszej konsumpcji. Dotychczasowe wysadzanie było niezwykle pracochłonnym, wykonywanym ręcznie zajęciem. Zaproponowana maszyna ułatwia i znacznie skraca czas wysadzania. Sadzarka składa się z ramy z kołami kopiującymi, na której zamontowano zbiornik na materiał do wysadznia, zespołu wysadzającego napędzanego od WOM ciągnika współpracującego z kółkami dociskającymi oraz podestu dla pracowników obsługi. Sadzarka wysadza jednocześnie pięć do siedmiu rzędów cebuli w odstępach co 20 cm lub cztery w odstępach co 27 cm. Materiał przeznaczony do wysadzania umieszczony zostaje w zbiorniku maszyny, z którego podczas pracy pobierany jest przez zespół wysadzający. Każda sekcja robocza zaopatrzona jest w specjalny wytrząsacz, który uniemożliwia blokowanie się drobnych cebulek a ponadto wpływa na dokładniejsze wysadzanie. Elementem dozującym cebulki jest zamontowany w sekcji specjalny gumowy podajnik, podający je posuwistym ruchem do rurek, których wylot znajduje się tuż nad redliczką. Wysadzona w ten sposób dymka zostaje osadzona w ziemi a następnie dociśnięta przez kółka ugniatające. Opisywana maszyna osiąga wydajność ok. 0,6 ha/h. Do jej obsługi poza kierowcą ciągnika potrzebna jest jeszcze jedna osoba, która podczas pracy kontroluje przebieg wysadzania. Sadzarka zawieszana jest na tylnym TUZ i przystosowana jest do współpracy z ciągnikami o mocy min. 30 KM.

Zobacz szczegóły

SERIA SATURN - maszyny do zbioru cebuli

Maszyny z serii SATURN przeznaczone do zbioru cebuli, usprawniają średnim i dużym plantatorom uciążliwy proces zbioru tej rośliny. Pełny asortyment polecanych przez producenta maszyn można przystosować do różnego rodzaju technologii zbioru tych roślin.
Solidna konstrukcja maszyn, zabezpieczonych przed korozją powłoką lakierniczą o wysokiej jakości, wykonana metodą proszkową, została sprawdzona podczas wielu lat pracy w trudnych warunkach pracy na plantacjach całego kraju. Maszyny współpracują z ciągnikami rolniczymi klasy 0.6 T i powyżej.
Zobacz szczegóły

GOLIAT - OPRYSKIWACZE POLOWE PRZYCZEPIANE 2500-3500 l

Opryskiwacze przyczepiane z serii GOLIAT są przeznaczone do wykonywania zabiegów ochrony roślin i nawożenia płynnymi nawozami w dużych i bardzo dużych gospodarstwach. Są to obecnie największe i najnowocześniejsze opryskiwacze produkowane w kraju o bogatym wyposażeniu standardowym. Szeroki wybór belek polowych, bogate wyposażenie sprawia, że opryskiwacze przyczepiane są interesującą propozycją nawet dla najbardziej wymagających odbiorców. Największą zaletą opryskiwaczy GOLIAT jest ich niezawodność i nowoczesność.
Zobacz szczegóły

MASZYNY OKOPOWE DO ZBIORU ZIEMNIAKÓW

Kopaczka Z 653
Kopaczka przenośnikowa do ziemniaków
Z 653 jest maszyną dwurzędową, zawieszaną, napędzaną od WOM współpracującego ciągnika. Kopaczka służy do kopania dwóch redlin, odsiania ziemi
i ułożenia wykopanych ziemniaków w wał podłużny za sobą na polu wykopanym. Przystosowana jest do pracy na plantacjach o szerokości międzyrzędzi 70 do 75 cm na glebach lekkich i średniozwięzłych o wilgotności do 18%, plonie porostu do 10 t/ha.
Kopaczka może współpracować z ciągnikami wyposażonymi w trzypunktowy układ zawieszenia i wał odbioru mocy (WOM) klasy 0,9 typu 4K4 i ciągnikami klasy 1,4.
Zobacz szczegóły