McHALE prasy , owijarki , prasoowijarki

V640 - prasa zmiennokomorowa

Przez ostatnie dwie dekady seria pras rolujących firmy McHale była najchętniej wybieraną gamą maszyn przez rolników na pięciu kontynentach. Prasy McHale od lat wykorzystywane są do pracy w najtrudniejszych warunkach i tym samym wyrobiły sobie znakomitą renomę z uwagi na swoją wydajność, niezawodność, łatwość obsługi i wysoką wartość odsprzedaży.

V640 to prasa rolująca,nietnąca.

Firma McHale przez lata testowała wiele różnych rodzajów podbieraczy.
Po przeprowadzeniu skrupulatnych testów zdecydowano, że wszystkie prasy rolujące serii V6 zostaną wyposażone w 2.1-metrowy, galwanizowany podbieracz. Podbieracz ten zbierze nawet najkrótszy materiał żniwny. Wyposażony jest w boczne przenośniki ślimakowe, które gładko i płynnie przesuwają materiał żniwny do kanału zespołu tnącego.

Zobacz szczegóły

V660 - prasa zmiennokomorowa

Zmiennokomorowa prasa rolująca V660 jest prosta i przyjazna użytkownikowi w obsłudze. Prasa wyposażona jest w trzy pasy komory prasowania, podwójny napęd, system opuszczania podłogi pod rotorem, noże docinające z hartowanej stali narzędziowej oraz system mechanicznego blokowania tylnej klapy, które połączone ze precyzyjnymi częściami składowymi zapieniają niezawodność, długą żywotność oraz maszynę wystarczająco wytrzymałą do pracy w najtrudniejszych warunkach i przy najcięższych materiałach.

Zobacz szczegóły

991B- owijarki do bel okrągłych

Seria owijarek 991 firmy McHale wyznacza nowe trendy efektywnego i wydajnego owijania bel okrągłych. Praktyczna konstrukcja, komponenty wysokiej jakości oraz precyzja wykonania maszyny sprawiają, że seria 991 stanowi najlepszy wybór zarówno dla podwykonawców jak i rolników.

 

Owijarki z serii 991 wyposażono w szereg praktycznych i niezawodnych udogodnień z myślą o wydajnym operatorze. Unikalna konstrukcja hydraulicznie sterowanego układu cięcia i wiązania folii, podajnik pozwalający maksymalnie wykorzystać folię, oraz opatentowany układ wyładunku bel sprawiają, że seria 991 stanowią najlepszy wybór dla nowoczesnego rolnictwa. Podobnie jak pozostałe owijarki firmy McHale, owijarki 991 znane są z perfekcyjnie za foliowanych bel, które zatrzymują w sobie wszystkie naturalne składniki i soki, co z kolei zwiększa wartość odżywczą oraz chroni środowisko.

Zobacz szczegóły

991L- owijarki do bel okrągłych

Seria stacjonarnych owijarek do bel okrągłych McHale 991L jest najczęściej wybierana przez rolników i podwykonawców, którzy są zainteresowani owijaniem bel w miejscu magazynowania. Seria stacjonarnych owijarek do bel okrągłych 991L oferuje idealne połączenie wypróbowanych technologii oraz solidnej konstrukcji i niezawodnego działania. Podobnie jak wszystkie owijarki firmy McHale, wysokowydajna seria stacjonarnych owijarek do bel okrągłych 991L znana jest z perfekcyjnie zafoliowanych bel, które zatrzymują w sobie wszystkie naturalne składniki i soki, co z kolei zwiększa wartość odżywczą oraz chroni środowisko.

Zobacz szczegóły

691 - chwytak do bel okrągłych

Prostota, wszechstronność i siła są głównymi cechami chwytaka do bel 691 firmy McHale. Podczas przenoszenia owiniętych bel dwa dostosowane walki, zasilane przez układ hydrauliczny o podwójnym działaniu, zamykają bele (zafoliowane lub niezafoliowane) w kołysce, przenosząc je ostrożnie i bezpiecznie do miejsca składowania.

 

Metalowe walki modelu chwytaka do bel okrągłych 691 można zdjąć odsłaniając dwa żelazne kolce nadające się do przenoszenia dwóch niezafoliowanych bel siana, słomy lub lucerny w tym samym czasie. Wraz ze swoją wysokiej jakości konstrukcją i dużą zdolnością podnośnika chwytak do bel okrągłych serii 691 firmy McHale stanowi logiczny wybór dla każdego rolnika i podwykonawcy.

Zobacz szczegóły

Prostota, zróżnicowanie i wytrzymałość są głównymi cechami chwytaka do bel okrągłych R5 McHale. Chwytak McHale R5 jest idealny do przewożenia bel po tym jak zostały zrolowane i ułożone na polu w pozycji pionowej.

 

 Może być również wykorzystywany do obracania beli pozostawionych na polu o 90 stopni i układania ich na bokach. Ramiona chwytaka zaprojektowano tak, aby chwycić belę bez uszkadzania folii, tak aby dłużej utrzymywała swój kształt.

Zobacz szczegóły

994 - przecinak bel.

McHale 994 –przecinak do bel okrągłych
Przecinak do bel firmy McHale łączy w sobie prostotę i siłę. Może szybko, gładko i sprawnie przecinać bele kiszonki, siana lub słomy.

 

Zasilany przez jeden podwójny cylinder hydrauliczny i unikatowo zaprojektowany nóż, przecinak do bel będzie bezpiecznie transportowała bele ze stogu do magazynu żywności. Operator łatwo rozetnie bele według swoich wymagań na powierzchni przeznaczonej do żywienia lub na platformie. Przecinak do bel może przeciąć bele w rejonie karmienia i przesunąć jej części do miejsca skarmiania.

Przecinak do bel dostarczany jest w konfiguracji standardowej jako maszyna z podłączeniem trzypunktowym. Może on być również montowany do ładowarki ciągnikowej lub przemysłowej. Podobnie jak inne produkty firmy McHale, przecinak do bel to konstrukcja przemyślana, oparta o wysokiej jakości podzespołach oraz precyzyjnie wykonana - wszystko dla sprawniejszego cięcia bel.

Zobacz szczegóły

C460 - maszyna do ścielenia i podawania pasz

Maszyna do ścielenia i podawania pasz McHale C460 jest urządzeniem uniwersalnym - może być używana do karmienia pociętą kiszonką oraz niepociętą słomą i sianem. Kluczową cechą C460  jest dwustopniowa przekładnia pozwalająca operatorowi dostosować obroty wirnika:  od 280 obr/min przy karmieniu kiszonką lub ianem do 540 obr/min podczas ścielenia słomy.

Karmienie: McHale C460 to doskonała maszyna do karmienia kiszonką i sianem, które są dokładnie podawane dzięki dwustopniowej przekładni. Operator może sterować prędkością taśmy przenośnika z panelu sterującego dostosowując ją do gęstości beli.

Ścielenie:  McHale C460 w szybki i efektywny sposób ścieli słomę, pozostawiają grubą i spulchnioną warstwę. W trudnodostępnych miejscach rynnę wyrzutu można obrócić o 300 stopni. Słoma może być podawana na odległość 18m po prawej stronie maszyny oraz 13 m po lewej stronie.

Zobacz szczegóły

Fusion 3 - zintegrowana prasoowijarka

Sercem prasoowijarki McHale Fusion 3 jest 18 walcowa zmienna komora bębnowa i pionowy pierścień owijający spełniający rolę owijarki. Prasoowijarka Fusion 3 jest w pełni zautomatyzowaną maszyną, kontrolowaną przez przyjazny i prosty w obsłudze terminal sterowania owijarki i prasy w kabinie ciągnika.

Prasoowijarka McHale Fusion 3 jest złożoną, wytrzymałą maszyną która nie jest zwykłym połączeniem prasy z owijarką, ale jest to maszyna rolnicza wykonana głównie z myślą o intensywnym użyciu i wysokiej wydajności. Prasoowijarka Fusion jest również niezwykła z tego względu iż posiada opatentowany system przenoszeniu beli do części owijającej, który znacznie skraca czas całego procesu. Dzięki temu możliwe stało się również zapewnienie maszynie niewielkiej długości oraz zwiększenie wydajności.

Prasoowijarka Fusion (dzięki opatentowanemu systemowi przenoszeniu beli McHale) produkuje od 50 do 60 owiniętych beli na godzinę, co powoduje wzrost wydajności, obniża koszty i zwiększa zyski.

Zobacz szczegóły

Fusion 3 PLUS - zintegrowana prasoowijarka

Podczas prac nad doskonaleniem McHale Fusion 3 Plus zrozumiano, że zmiany temperatury i światła słonecznego mogą mieć wpływ na folię nakładaną w komorze prasującej. Gdy w ciągu dnia robiło się goręcej lub chłodniej, folia rozciągała się albo kurczyła, co z kolei mogło skutkować nieefektywnym wykorzystaniem folii. W wyniku prac firma McHale opatentowała automatyczny system kontroli naciągu folii. Dzięki temu naciąg automatycznie dostosowuje się do zmian pogodowych w ciągu dnia, bez potrzeby zmiany ustawień przez operatora maszyny. Zastosowanie tego systemu zapewnia niezawodne owijanie oraz optymalny kształt i gęstość beli. Jeżeli operator chciałby owijać bele słomy lub siana siatką, wystarczy w prosty sposób zmienić ustawienia. Nowa technologia owijania folią Nowa technologia owijania folią polega na aplikowaniu folii na belę w komorze prasującej. Bela owijana jest kilkoma warstwami folii w komorze prasy, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania siatki. W komorze prasy powstają więc wstępne warstwy folii na obwodzie beli.

Zobacz szczegóły