MASCHIO GASPARDO maszyny uprawowe i siewniki

LELIO i LELIO VARIO - pługi zawieszane do orki w bruździe

Specjalna rama, której znaczny przekrój (do 150 mm) oraz prześwity między korpusami (do 115 cm) i podramą (do 95 cm) powodują,że modele te stanowią dobry wybór w najtrudniejszych warunkach pracy.
Modele LELIO i LELIO VARIO wyposażone są odpowiednio w krokowy system regulacji szerokości
bruzdy i system Vario. Obie wersje posiadają zabezpieczenie w postaci śrub ścinanych oraz dostępne są w czterech rozmiarach (S, M, L i XL). Liczba dostępnych korpusów wynosi od 2 do 5+1, a wymagane moce mieszczą się w zakresie od 60 KM do 300 KM.

Zobacz szczegóły

SIRO i SIRO VARIO - pługi zawieszane

Modele SIRO i SIRO VARIO są kompaktowe, lekkie i wytrzymałe. Idealnie nadają się do płytkiej orki ciągnikiem o umiarkowanej mocy (70-230 KM). Oba modele wyposażone są w hydropneumatyczne zabezpieczenie i są dostępne w trzech wersjach (S, M lub L), różniących się wielkością ramy, średnicą osi obrotu układu zawieszenia oraz prześwitami między korpusami i pod ramą. Liczba dostępnych korpusów to od 2 do 5+1 w przypadku modeli z regulacją krokową i 2 do 4+1 dla modeli z systemem Vario.

Zobacz szczegóły

FURIO i FURIO VARIO - pługi zawieszae do orki w caliźnie.

Modele te są wyposażone w układ zawieszenia pozwalający na prowadzenie orki, gdy koła ciągnikaznajdują się poza bruzdą. Zawieszenia przeznaczone do orki po caliźnie wyposażone są w układ równoległoboczny, który pozwala wyeliminować siły boczne. Modele FURIO i FURIO VARIO dostępne są w trzech wielkościach (L, XL i XXL), które cechuje zwiększający się przekrój ramy (od 140 x 140 mm do 180 x 180 mm), oraz prześwity między sekcjami (od 105 cm do 120 cm) oraz pod belką (od 90 cm do 95 cm). Oferowane są z liczbą korpusów od 3 do 5+1 i zabezpieczeniem w postaci śrub ścinanych.

Zobacz szczegóły

MIRCO - pług półzawieszany

Gama pługów MIRCO spełnia wymagania dzisiejszych rolników: lekkość,świetna manewrowalność, uniwersalność i wydajność pracy.
Pługi półzawieszane o jednym kole (500/45-22,5) z zabezpieczeniem w postaci śrub ścinanych oraz ręczną (MIRCO PASSO) lub hydrauliczną (MIRCO) regulacją szerokości wyróżnia możliwość hydraulicznej regulacji głębokości pracy i szerokości pierwszej bruzdy.

Zobacz szczegóły

LELIO i SIRO SKŁADANE

MASCHIO oferuje nową gamę składanych pługów zawieszanych, zarówno z krokowym mechanizmem regulacji szerokości, jak i z systemem Vario.
Punkt składania umieszczony za drugim lub trzecim korpusem płużnym upraszcza transport po drogach i zwiększa bezpieczeństwo, a przeniesienie środka ciężkości do przodu odciąża tylną oś ciągnika. Wszystkie modele dostępne są z zabezpieczeniem w postaci śrub ścinanych lub systemem
hydropneumatycznym i liczbą korpusów od 3 do 5+1.

Zobacz szczegóły

Presto -brony ze sztywną ramą

Presto to lekka brona talerzowa do przygotowywania płytkich (do 10 cm) rozsadników. Talerze są rozmieszczone w dwóch rzędach i w przeciwnych kierunkach; duże odstępy (620 mm) między rzędami zapobiegają blokowaniu się gleby i pozostałości upraw. Każdy talerz wyposażono w niezależną piastę z dokładnie uszczelnionym, trwałym łożyskiem, nasmarowanym w kąpieli olejowej. Wymogi konserwacyjne są dzięki temu ograniczone do minimum. Elementy są połączone z ramą za pomocą cichegosystemu bloków z 4 gumowymi tłumikami, pochłaniającymi wszystkie naprężenia pionowe i niewymagającymi w odróżnieniu od systemów alternatywnych okresowego smarowania

Zobacz szczegóły

UFO - brony ze sztywną ramą

UFO ze sztywną ramą to maszyna stworzona z myślą o średnich gospodarstwach, potrzebujących mocnej, niezawodnej i wydajnej brony talerzowej. Nadaje się ona do ciągników o mocy od 110 do 200 KM i jest dostępna w szerokościach od 2,5 do 4 m. Brona UFO jest standardowo dostarczana z bocznymi talerzami osłonowymi, można też wyposażyć ją w różne walce tylne.

Zobacz szczegóły

Presto -brony ze składaną ramą

PRESTO ze składaną ramą to maszyna stworzona z myślą o średnich i dużych gospodarstwach, umożliwiająca bardzo szybkie przygotowanie płytkich rozsadników. Jej szerokość (od 4 do 6 m) oraz bardzo duże prędkości robocze pozwalają uzyskać niespotykanie wysoką wydajność godzinową. Przejazdy po drogach są ułatwione dzięki składanej ramie. Brona PRESTO jest dostępna w wersji mocowanej lub półmocowanej (holowanej)

Zobacz szczegóły

UFO - brony ze składaną ramą

UFO ze składaną ramą to duża maszyna o wysokiej wydajności, przeznaczona do kultywacji talerzowej na dużych polach. Stanowi ona optymalny wybór dla dużych gospodarstw, w których zachodzi potrzeba przygotowania gleby w bardzo krótkim czasie. Do bron UFO zeskładaną ramą odpowiednie są ciągniki o mocy od 160 do 360 KM

Zobacz szczegóły

PINOCCHIO

PINOCCHIO został zaprojektowany z myślą o ciągnikach o małej i średniej mocy (od 50 do 160 KM) i cechuje się maksymalną głębokością roboczą 45 cm. PINOCCHIO jest dostępny w różnych szerokościach i z różną liczbą trzonków (od 3 do 7), co sprawia, że świetnie nadaje się do użytku w małych i średnich gospodarstwach. Trzonki wyposażono w system bezpieczeństwa oparty na śrubach zrywanych, a podwójny tylny walec można regulować ręcznie za pomocą systemu sworzniowego

Zobacz szczegóły

ATTILA

Model ATTILA został zaprojektowany z myślą o ciągnikach o średniej mocy (od 110 do 200 KM). Maksymalna głębokość robocza wynosi 45 cm, a liczba trzonków – od 5 do 9, przy różnych szerokościach roboczych, co sprawia, że model ten świetnie nadaje się do użytku w średnich gospodarstwach i przez fi rmy podwykonawcze. Ten model wyposażono w system bezpieczeństwa oparty na śrubach zrywanych. Głębokość kultywacji reguluje się na podwójnym tylnym walcu za pomocą sworznia ręcznego lub układu pneumatycznego

Zobacz szczegóły

ARTIGLIO

Model ARTIGLIO został zaprojektowany z myślą o ciągnikach o dużej mocy (od 150 do 390 KM). Maksymalna głębokość robocza wynosi 55 cm, a liczba trzonków – od 5 do 11, przy różnych szerokościach roboczych. Nowa, całkowicie spawana rama zapewnia doskonałą wytrzymałość na wszystkie naprężenia, a śruby zrywane stanowią podstawowe zabezpieczenie maszyny przed wpływem przeszkód znajdujących się w głębszych warstwach. Duży prześwit nad podłożem (90 cm – 3 stopy) i wyjątkowa konstrukcja o kształcie fali pozwalają uzyskać dobry przepływ gleby i pozostałości pod pogłębiaczem, co zapobiega powstawaniu blokad. Podwójny tylny walec reguluje się hydraulicznie ze stanowiska kierowcy ciągnika.

Zobacz szczegóły

DIABLO SKŁADANY SPULCHNIACZ CIĄGANY Z SEKCJĄ TALERZY

Spulchniacz ciągany, model DIABLO świetnie nadaje się do ciągników o największej mocy dostępnych na rynku. Faktycznie, właśnie ze względu na konieczność jak najlepszego wykorzystania ogromnej mocy tych ciągników, powstał ten model, który łączy maksymalne osiągi z dużą solidnością. Duży prześwit między zębami a tylnym wałem składającym się z dwóch rzędów talerzy, gwarantuje najlepsze rezultaty na każdym typie gleby. Już jeden przejazd przygotowuje odpowiednio teren, ułatwiając znacznie kolejne etapy pracy.

Zobacz szczegóły

ATTILA HYDRO

Hydropneumatyczny model ATTILA został zaprojektowany z myślą o ciągnikach o średniej mocy (od 110 do 240 KM). Maksymalna głębokość robocza wynosi 45 cm, a liczba trzonków – od 5 do 9, przy różnych szerokościach roboczych. Ten model jest wyposażony w hydropneumatyczny system bezpieczeństwa, stworzony z myślą o zakamienionych glebach. Głębokość kultywacji reguluje się na podwójnym tylnym walcu za pomocą układu pneumatycznego.

Zobacz szczegóły

ARTIGLIO HYDRO

Model ARTIGLIO HYDRO został zaprojektowany z myślą o ciągnikach o dużej mocy (od 150 do 350 KM). Maksymalna głębokość robocza wynosi 55 cm, a liczba trzonków – od 5 do 9, przy różnych szerokościach roboczych. Hydropneumatyczny system bezpieczeństwa ze zbiornikiem azotu zapobiega uszkodzeniom ramy i skraca czasy przestoju, powodowane koniecznością wymiany śrub zrywanych: po minięciu przeszkody system przywraca trzonek z powrotem do położenia roboczego. Podwójny tylny walec reguluje się hydraulicznie ze stanowiska kierowcy ciągnika.

Zobacz szczegóły

ARTIGLIO MAGNUM

Model ARTIGLIO został zaprojektowany z myślą o ciągnikach o dużej mocy (od 190 do 400 KM). Maksymalna głębokość robocza wynosi 70cm, a liczba trzonków – od 5 do 9, przy różnych szerokościach roboczych. Nowa, całkowicie spawana rama zapewnia doskonałą wytrzymałość na wszystkie naprężenia, a śruby zrywane stanowią podstawowe zabezpieczenie maszyny przed wpływem przeszkód znajdujących się w głębszych warstwach. Bardzo duży prześwit nad podłożem (115 cm – 3,8 stopy) i wyjątkowa konstrukcja o kształcie fali pozwalają uzyskać dobry przepływ gleby i pozostałości pod pogłębiaczem, co zapobiega powstawaniu blokad nawet przy wyższych prędkościach roboczych. Podwójny tylny walec reguluje się hydraulicznie ze stanowiska kierowcy ciągnika.

Zobacz szczegóły

SATURNO - opryskiwacz zawieszany

Opryskiwacz SATURNO jest przeznaczony dla profesjonalnych wykonawców oprysków, wymagających maszyny umożliwiającej opryskiwanie dużych powierzchni w krótkim czasie: bogate standardowe wyposażenie ułatwia czynności przygotowawcze oraz końcowe czyszczenie. Rozwiązania takie jak panel po lewej stronie maszyny zawierający wszystkie zawory sterujące pozwala skrócić czas przestojów, ROZWADNIACZ WSTĘPNY będący częścią standardowego wyposażenia zwiększa komfort pracy i bezpieczeństwo operatora podczas codziennej eksploatacji, zapewniając jednocześnie maksymalną wydajność.

Zobacz szczegóły

SATURNO ONE - opryskiwacz zawieszany

Opryskiwacz SATURNO ONE łączy wszystkie zalety opryskiwacza ciąganego ze sterownością modelu zaczepianego: w konfiguracji z dodatkowym przednim zbiornikiem jego łączna pojemność może wynieść ponad 3500 litrów. Opryskiwacz można dodatkowo wyposażyć w komputer sterujący opryskiem, wysięgnik o maksymalnej długości 24m oraz rękaw powietrzny, pozwalające spełnić wyśrubowane normy skuteczności, wydajności oraz bezpieczeństwa dla środowiska naturalnego.

Zobacz szczegóły

SATURNO FRONTAL - zbiornik przedni

SATURNO FRONTAL to przedni zbiornik o pojemności 1100 lub 1500l, kompatybilny z dowolnym opryskiwaczem zaczepianym: zapewnia większy zasięg roboczy i pełni jednocześnie funkcję przeciwwagi umożliwiającej większą stabilność ciągnika podczas jazdy po polu. Środki do oprysku są przygotowywane w przednim zbiorniku, następnie można je przepompować do tylnej części opryskiwacza. Zbiornik SATURNO FRONTAL jest wyposażony w niezależny układ czyszczenia obwodu i pompę hydrauliczną.

Zobacz szczegóły

SAURO - opryskiwacz zawieszany

Model SAURO nadaje się doskonale do oprysków niewielkich upraw i ogrodów oraz do stosowania z niewielkimi ciągnikami. Uproszczona konstrukcja umożliwia szybką konfigurację oprysku, zaś koszty użytkowania i konserwacji są bardzo niskie dzięki licznym rozwiązaniom mechanicznym.

Zobacz szczegóły

GIOVE - opryskiwacz zawieszany

Opryskiwacz GIOVE jest idealny dla rolników potrzebujących niezawodnej maszyny o kompaktowej konstrukcji wyposażonej w zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dostępny z wysięgnikiem składanym mechanicznie lub hydraulicznie o maksymalnej szerokości 18m, może być dodatkowo wyposażony w wiele różnych funkcji, jak na przykład rozwadniacz wstępny, kompletny układ automatycznego czyszczenia oraz dysze o potrójnym strumieniu..

Zobacz szczegóły

URAGANO - opryskiwacz samojezdny

URAGANO to samobieżny opryskiwacz opracowany specjalnie z myślą o opryskach wysokich upraw. Unikatowa konstrukcja ramy w kształcie łuku umożliwia kierowcy przejazd przez wysokie uprawy (jak na przykład kukurydza, sorgo, trzcina cukrowa, tytoń itp.) bez żadnych strat. Dzięki kompaktowej konstrukcji i bardzo zaawansowanemu obwodowi hydraulicznemu opryskiwacz jest niezawodny, łatwy w obsłudze i bezpieczny na polu oraz podczas konfigurowania oprysku.

Zobacz szczegóły

ORIETTA - siewnik pneumatyczny, precyzyjny do warzyw

Siewnik z elementem z pojedynczym rozdzielaczem o nazwie ORIETTA cechuje się różnorodnością zastosowań. Siewnik może być skonfigurowany z różnymi międzyrzędziami i akcesoriami dla maksymalnej elastyczności. Istnieje wiele akcesoriów, które pomogą dostosować element: różne tarcze i redlice pozwalają na przejście z pojedynczego do podwójnego rzędu, wykonując kilka wygodnych czynności. Dostępne są dwie wersje: wąska (N) i szeroka (W), aby jak najlepiej dostosować element do warunków wysiewu. Obie wersje są zamienne.

Zobacz szczegóły

OLIMPIA - siewnik do warzyw

Siewnik z podwójnym rozdzielaczem o nazwie OLYMPIA , został zaprojektowan, aby zapewnić maksymalną precyzję wysiewu punktowego. Różnorodne akcesoria umożliwiają dostosowanie maszyny do rodzaju gleby i upraw, w szczególności interesujące jest koło dociskające do nasion ze stali nierdzewnej lub z gumy do poprawy przylgnięcia nasion do gruntu. Odległość między dwoma rozdzielaczami jest regulowana i wynosi od 4 do 9 cm, w celu lepszego dopasowania elementu do warunków wysiewu. Dwie wersje nie są zamienne

Zobacz szczegóły

SIRIO C - opryskiwacz przyczepiany

Opryskiwacz SIRIO C  z pionowym podnoszeniem amortyzowanym obsługuje wysięgniki od 18 do 21 metrów z lub bez rękawów powietrznych i jest przeznaczony do użytku w wyjątkowo nierównym tereniem przy czym podnoszenie może być zintegrowane z dodatkowym zawieszeniem amortyzującym (2M).  Dostępne są zarówno stałe, jak i kierowane belki zaczepowe, przy czym osie nie tylko mają zmienny rozstaw, ale również regulację głębokości w celu zapewnienia równowagi.Standardowe mocowania zapewniają wszystko, co jest potrzebne do tego aby maszyna poprawnie wykonywała swoje funkcje i mogła zostać połączona z ważnymi  akcesoriami dla gamy  urządzeń SIRIO/ POMPEO , takimi jak komputer oprysku, hydrauliczny układ hamulcowy lub system GPS.

Zobacz szczegóły

POMPEO S- opryskiwacz przyczepiany

POMPEO S to produkt najwyższej klasy przeznaczony do profesjonalnego użytku. Oś, podnoszenie równoległoboczne ( 1500 mm) i wysięgnik są całkowicie amortyzowane za pomocą tłoków i napełnionych azotem amortyzatorów hydro-pneumatycznych. Ten osprzęt poprawia stabilność wysięgnika i zmniejsza jego naprężenia podczas pracy i transportu, powodując , ze opryskiwacz POMPEO S nadaja się do transportu na duże odległości zarówno po drogach asfaltowych jak i gruntowych. Seria S obejmuje również model  o dużej pojemności 42S (4450 l) mający oś i amortyzującą belkę zaczepową. Przeznaczony do ciągłej i intensywnej pracy na dużych obszarach,  ten  opryskiwacz jes wyposażony w równoległobok amortyzujący o zasięgu 1500 mm i malowane profesjonalne wysięgniki o długości od 24 do 32 metrów ze zmienną geometrią i jednakową wydajnością w każdych warunkach.

Zobacz szczegóły

MT siewnik pneumatyczny

MT to siewnik idealnie odpowiadający potrzebom nowoczesnego rolnictwa, łączący w sobie maksymalną wydajność z minimalnymi kosztami. Z uwagi na swoje właściwości techniczne (zastosowano w nim tylko mechanizmy toczne),
oferuje doskonałe osiągi i wysoką jakość pracy na terenach już przygotowanych do zasiewu (zasiew tradycyjny) lub wymagających minimalnej obróbki, bądź w obecności pozostałości upraw. Jego zasadnicze cechy to wyższa prędkość w porównaniu do maszyn tradycyjnych oraz stała kontrola głębokości zasiewu dzięki parze kół poziomujących, co przekłada się na idealną jednolitość wschodzenia roślin.

Zobacz szczegóły

MARTA - wielofunkcyjny siewnik pneumatyczny

Model MARTA to wielofunkcyjny siewnik pneumatyczny przeznaczony do wszystkich typów nasion i zasiewu na przygotowanym terenie lub wymagającym minimalnej obróbki. Duża pojemność robocza i minimalne gabaryty transportowe
dzięki teleskopowemu podwoziu z kołami przednimi (doskonale nadaje się do prac na terenach kamienistych) -
łącznie zajmuje 2,55 m.

 

Zobacz szczegóły

MTE- wielofunkcyjny siewnik pneumatyczny

Model MTE to wielofunkcyjny siewnik pneumatyczny przeznaczony do wszystkich typów nasion i zasiewu na przygotowanym terenie lub wymagającym minimalnej obróbki. Duża pojemność robocza i minimalne gabaryty transportowe dzięki teleskopowemu podwoziu z rozrzutnikiem o dużej pojemności - łącznie zajmuje 3 m.

Zobacz szczegóły

MONICA - wielofunkcyjny siewnik pneumatyczny

Model MONIKA to wielofunkcyjny siewnik pneumatyczny przeznaczony do wszystkich typów nasion i zasiewu na przygotowanym terenie lub wymagającym minimalnej obróbki. Duża pojemność robocza i minimalne gabaryty transportowe dzięki teleskopowemu podwoziu o regulowanym odstępie międzyrzędowym (6 rzędów) - łącznie zajmuje 2,55 m

Zobacz szczegóły

MAGICA - siewnik pneumatyczny

Model MAGICA umożliwia szybką i prostą zmianę odstępu między rzędami podczas zasiewu. Wyposażony jest w składane, teleskopowe podwozie w wariantach do 9 rzędów ze zmiennym odstępem między rzędami. Dostępna także w wersji z koszem samowyładowczym o dużej pojemności.

Zobacz szczegóły

COMPAGNA - siewnik nadbudowany

COMPAGNA  to rozrzutowy siewnik rzędowy do upraw trawiastych lub zbóż, kompatybilny z wieloma rodzajami i modelami maszyn do kultywacji gleby: kultywatorami obrotowymi (B, C, SC), bronami napędzanymi (Pony, DL, DLS, DC, DCR, DM, DMR i Orso) i bronami talerzowymi (Presto). Szczególnie konfiguracja z niemal pionowymi rurami doprowadzającymi (75°) sprawia, że maszyna ta nadaje się do użytku w każdych warunkach, szczególnie na pofałdowanym terenie i na bardzo stromych pochyłościach. Dystrybucja nasion jest bardzo prosta: nasiona są kierowane bezpośrednio pomiędzy narzędzia robocze i tylny walec. Dostępna jest szeroka gama wersji i szerokości od 1,3 do 3 m.

 

Zobacz szczegóły

ALIANTE - siewnik pneumatyczny nadbudowany

Siewnik pneumatyczny ALIANTE plus dostępny jest w następujących szerokościach roboczych: 3,0 i 4,0 m. Aparat wysiewający GASPARDO pozwalana wysiew każdego rodzaju nasion po wykonaniu kilku prostyxh i szybkich czynności. Przekładnia bezstopniowa z 3 krzywami gwarantuje ciągłą pracę walca dozującego w aparacie.

Zobacz szczegóły

ALITALIA- siewnik pneumatyczny nadbudowany

Siewnik ALITALIA jest dostępny w szerokościach od 3 do 4 metrów. Jest to model profesjonalny, stworzony z myślą o firmach podwykonawczych i dużych gospodarstwach. Konfiguracja siewnika ALITALIA, z koszem na nasiona umieszczonym bezpośrednio nad walcem, zapewnia maksymalną swobodę oscylacji brony napędzanej, przez co do minimum zostają ograniczone naprężenia i zużycie nawet w przypadku najtwardszej gleby. Elektryczny dystrybutor Gaspardo, sterowany za pomocą systemu GENIUS, umożliwia szybkie dostosowanie maszyny do różnych rodzajów nasion poprzez wykonanie kilku prostych regulacji,, jak również stałą kontrolę ze stanowiska kierowcy.

Zobacz szczegóły