VADERSTAD Kultywatory uprawowe

Cultus - ciężki kultywator uprawowy

Ciężki kultywator uprawowy Cultus poprawia strukturę gleby,niszczy podeszwę płużną,  zostawia pole przygotowane pod siew.
Zobacz szczegóły

TopDown - uniwersalny kultywator

Prawidłowy  dobór techniki uprawy powinien opierać się na idywidualnych potrzebach gospodarstwa i uwzględniać różnorodne czynniki m.in. przedplon oraz warunki glebowe i klimatyczne. Technologią, która w ostatnich latach spotyka się z coraz większym zainteresowaniem jest uprawa uproszczona.

 


Zobacz szczegóły

Rollex Rexius - ciężki wał uprawowy

Najważniejsze   zadania wału uprawowego Rexius to rozbijanie zbrylonej gleby oraz wyrównywanie ziemi po orce. Wyposażenie wału Rexius w koła  wyrównujące Crosskill oraz włókę Crossboard daje rolnikowi możliwość doskonałego przygotowania  gleby pod uprawę za pomocą najlepszego dostępnego sprzętu. Nawet podczas prac w najtrudniejszych warunkach glebowych Rexius doskonale pozwala przygotować podłoże pod uprawy dzięki możliwości zastosowania wielu technik. Zaleca się , by podczas pracy w ekstremalnych warunkach stosować listwę stabilizującą, aby optymalnie wyrównać glebę. Niezwykle wytrzymałą włókę Crossboard można sprzężyć z listwą stabilizującą i wyposażyć w ostrza Single - Knife.
Zobacz szczegóły

Carrier - agregat uprawowy


Carrier - jedyna tego typu maszyna przeznaczona do uprawy ścierniska jaki doprawienia orki. Szeroko stosowana w Europie. zrewolucjonizowała koncepcję uprawy.

Wyposażona w różne opcje narzędzi sprawia, że słowo "wszechstronność" nabiera nowego znaczenia.

Zobacz szczegóły

Rapid - siewnik

 

Siewniki Rapid produkcji Vaderstad są wynikiem wielu lat prac badawczo-rozwojowych. Od wprowadzenia ich na rynek na początku lat 90 siewniki Rapid na całym świecie uważa się za najlepszy sprzęt do siewu.

Wszechstronność siewników Rapid umożliwia przedsiębiorczym rolnikom stosowanie różnych systemów uprawy. Siewniki te sprawdzają się doskonale we wszelkich warunkach - na glebach po orce, uprawie uproszczonej i siewie bezpośrednim.

W gospodarstwach około 30 krajów na całym świecie wykorzystuje się ok 16 tys siewników Rapid. Prowadzi się za ich pomocą siew przy znacznej prędkości, a jednocześnie nasiona są precyzyjnie umieszczone w glebie. Wykorzystanie tego sprzętu zapewnia znakomite wschody roślin i gwarantuje oszczędność czasu i energii, czyli pieniędzy. Siewniki Rapid ukazują się drogę wiodącą ku przyszłości.

Siewnik Rapid ma bardzo wytrzymałą konstrukcję. Niewiele elementów ruchomych, stal doskonałej jakości gwarantują niezwykłą żywotność i niskie koszty utrzymania.

 

Zobacz szczegóły

Spirit - agregat uprawowo-siewny


Nowy innowacyjny agregat uprawowo - siewny Spirit produkcji Vaderstad został stworzony z myślą o rolnikach gospodarujących na glebach średnich i lekkich. Zastosowane rozwiązania techniczne oraz znane już walory produktów Vaderstad sprawiają, że jest to NOWA JAKOŚĆ wśród maszyn na rynku europejskim. Znakomita wydajność, precyzja siewu, trwałość i niezawodność przekładają się na sukces użytkowników. Oddajemy nasze najmłodsze dziecko, adresowane dla rolników stosujących zarówno tradycyjną, jak i uproszczoną technologię uprawy.
Zobacz szczegóły

Tempo - siewnik punktowy

Siewnik Vaderstad Tempo ustanawia nowe standardy precyzji siewu przy dużej prędkości umożliwiając osiąganie rezultatów, o jakich do tej pory można było tylko marzyć.

Nowatorski system dozujący  zapewniający wysoką wydajność siewnika - wysokie ciśnienie w systemie dozującym  "wystrzeliwuje" nasiona przez krótki i wąski przewód wprost do gleby.

Precyzja aparatu dozującego jest mierzona za pomocą czujnika nasion znajdującego się pod nim. Dane są wyświetlane na wyświetlaczu : ilość niewysianych nasion , podwójnych nasion , ilość nasion na ha. Elektryczny system dozujący zapewnia możliwość ustawienia dawki siewu, nasion na ha. Możliwość zmiany dawki w trakcie pracy, brak łańcucha napędowego - brak konserwacji.

Zobacz szczegóły