Grimme ziemniaki cebula buraki

Sadzarki ciągnione serii GL 30T

Nowe sadzarki ciągnione 4 , 6, 8-rzedowe z serii przekonuja dzięki swej ogromnej sprawności, niezawodności i bogatemu seryjnemu wyposażeniu.Innowacyjne dodatkowo wyposażenie sadzarek pozwala na przystosowanie do pracy w najróżniejszych warunkach glebowych.

Zobacz szczegóły

Sadzarki zawieszane serii GL 30E

Kompaktowe, lekkie zawieszane sadzarki Grimme GL 32E i GL 34E przekonują dobrą ceną i doskonałą wydajnością sadzenia.

Zobacz szczegóły

Bierny formowacz rzędów serii GH.

Przy masywnej podwójnej ramie z trzypunktowym kozłem motowanie talerzy czy zębów różnych wielkości nie stanowi żadnego problemu.

Następny plus: to extremalnie sztywna i stabilna konstrukcja także przy dużych obciążeniach.

Zobacz szczegóły

Aktywny formowacz rzędów serii GF

2 i 4 rzędowe aktywne formowacze rzędów należą do najnowszej generacji na redliny o rozstawie 75 cm i 90 cm. Napęd jest rozłożony specjalnie na dzisiejsze wymagania. Duża przekładnia kątowa i boczny napęd z kołami czołowymi są bardzo mocne i wytrzymałe. Z obustronnym napędem można pracować z ciągnikami o dużej mocy. Jednowymiarowe wały robocze z przyspawanymi uchwytami zębów i stablinymi zębami zapewniają wysoką poziom bezpieczeństwa.

Dodatkowe szele do pełnego wypełnienia wału są łatwe w montażu.

Zobacz szczegóły

1-rzędowy Kombajn do ziemniaków serii SE 75

Seria kombajnów jednorzędowych SE 75 -30/40 ze zbiornikiem 3 lub 4 tony (opcjonalnie 3,3 do 4,3 ton) dzięki kompaktowej i przejrzystej budowie najdaje się do szczególnie do średnich i dużych powierzchni upraw. Opcjonalnie do wyboru: wstępne oczyszczanie i sortowanie,automatyczne poziomowanie w terenach pagórkowatych. Ochrona produktu, efektywność i duża wydajność z dwoma ważnymi patentami miedzynarodowymi : odsiewania , odrywania łęcin, skutecznej separacji i łagodniejszej obróbce ziemniaków na wszystkich taśmach wynoszących, dzięki miękkim osłonom nitów. Łącznie na świecie pracuje ponad 5000 maszyn serii SE 75

Zobacz szczegóły

2 rzędowy kombajn do ziemniaków serii SE 150-60

Ten dwurzędowy kombajn z bocznym wykopem i 6 tonowym zbiornikiem jest innowacją dwurzędowego zbioru ziemniaków. Gwarantuje wyższą wydajność pracy na hektar i dzień. Zapewnia dużą siłę uderzenia także przy szybko zmieniających się warunkach pracy gwarantując dużą skuteczność oddzielenia dzięki wielufunkcyjnej taśmie, taśmie łęcinowej, taśmie igiełkowej i wałkom kierującym produkt. Płasko wynoszące taśmy i minimalne stopnie zapewniają delikatny przepływ ziemniaków. Łącznie na świecie pracuje ponad 1000 tych wydajnych i zapewniających delikatne przeprowadzenie zbiorów maszyn.

Zobacz szczegóły

2-rzędowy kombajn do ziemniaków z elewatorem GT170

Kompletnie nowa rama i nowa konstrukcja napędów daje zupełnie nowy obraz dwurzędowego kombajnu ze środkowym wykopem i poprzecznym elewatorem. Ta dwurzędowa kopaczka zapewnia małe koszty eksploatacyjne przez minimalny nakład na części normalnie zużywające się. Maszynę można przystosować do wszystkich warunków glebowych. Przez zastosowanie innowacyjnego systemu kontroli głębokości pracy Grimme TERRA- CONTROL osiągamy jeszcze lepszą wydajność i delikatne traktowanie plonów.Dzięki innym nowym rozwiązaniom - MULTISEP i VARIO VS dostosujemy maszynę do wszystkich warunków glebowych.

Zobacz szczegóły

2-rzędowy samojezdny kombajn do ziemniaków SF150/170-60

Ten wydajny samojezdny kombajn z 6 tonowym zbiornikiem jest rozbudową kombajnu ciągnionego SE 150/170-60. Jego wyposażenie w pełną automatykę i system wizyjny nie pozostawia wiele do życzenia. Kompaktowa budowa kombajnu zapewnia mu dużą zwrotność. Poprzez zastosowanie dużych rozmiarów ogumienia uzyskujemy łagodne traktowanie gleby.Dzięki ruchomej kabinie, po przestawieniu jej o 25° uzyskujemu egonomiczny komfort obsługi kombajnu.

Zobacz szczegóły

Kosz przyjęciowy serii RH

Kosze przyjęciowe Grimme mają pojemność od 4 m2 do 19 m2 Miękkie trudno ścieralne poliuteranowe spiralne wałki zapewniają delikatniejszy transport produktu i większą efektywność oddzielania zanieczyszczeń niż tradycyjne spiralne wałki stalowe. Także niezależne sterowanie grupą wałków 1-3-5 i 2-4-6 przyczynia się do osiąganięcia idealnych warunków pracy. Ponadto jedyny w swoim rodzaju kształt spirali wałka zapobiega przez owijaniem się łęcin i blokowaniu kamieni. Zamiast tradycyjnego napędu łańcuchowego zastosowano tutaj napęd bezpośredni. 

 

Zobacz szczegóły

Przenośniki taśmowe serii TC.

Przenośniki taśmowe długości 7 , 9, 13 i 16 metrów są mocnej kontrukcji i łatwe w przestawianiu. Dzięki efektowi "poduszki powietrznej" spadające produkty z pierwszej na drugą taśmę są bardzo łagodnie traktowane. Taśma z aktywnymi ścianami bocznymi wraz z profilowanymi bokami blaszanymi tworzą dobrą konstrukcję.

Zobacz szczegóły

Usypywacze pryzmy serii SL

Elektro-hydrauliczny napęd, bezstopniowa regulacja prędkości taśmy, jak i napęd ciągnący taśme na końcówce są tylko niektórymi cechami wyróżniającymi usypywacz pryzm o różnej długości : 12, 14, 16 lub 18 metrów.Wytrzymałość i trwałość użytkowania można określić na  przykładzie zastosowanych łożysk podporowych i kierunkowych taśmy, które są długo samosmarowne. Łatwą obsługę gwarantuje pilot obsługowy i regulacja wysokości usypywania jak także automatyczna regulacja zakresu szerokości usypywania, którą można przeprowadzać z pewnej odległości.

Zobacz szczegóły

Napełniacz skrzynio-palet

Nowa generacja napełniacza skrzynio-palet serii GBF pojedynczo lub w kombinacji z koszem przyjęciowym serii GH ma jeden cel: zaoferować najwyższą wydajność i delikatność. Każdy element i detal zostały zoptymalizowane aby osiągnąć ten cel. Innowacyjny system Grimme SANFTE-HAND (łagodna ręka) dla łagodnego składowania i automatycznego napełniania skrzynio-palet przez łabędzią szyję jest jednym z przykładów zminimalizowania stopnia upadku produktu.

Zobacz szczegóły

Sortownik WG 900

Mocny sortownik Grimme nadaje się szczególnie dobrze do sortowania ziemniaków i cebuli. Jedyny w swoim rodzaju elektro hydrauliczny napęd z bezstopniową regulacją prędkości umożliwa osiągnięcie optymalnego rezultatu sortowania z zachowaniem łagodnego traktowania produktu.Nie tylko napęd troszczy się o produkt, również przyczynia się do tego specjalny wałek zamontowany na końcu taśmy. Daje on poszanowanie produktu z najmniejszym stopniem upadku. Taśma frakcji, jej prędkość i kierunek obrotów jest regulowana płynnie.

Zobacz szczegóły

Separator kamieni i bryły CW/CS 150

Nowa generacja maszyn do separowania kamieni i  brył z innowacyjnym systemem ROTA -Power to oferta Grimme. Uzytkownicy w całej Europie znają zalety efektywnej separacji kamieni i brył. Oferujemy dwa typy maszyn: CW 150 i CS 150. To specjalne kombinacje z wałków gwiazdowych i taśm odsiewających.Dobrane wspólnie z mnóstwem praktycznych rozwiązań dla separacji kamieni i brył otwierają nowy wymiar w separacji zapewniając wydajność i efektywność.

Zobacz szczegóły

Obcinacz naci KP1700

Obcinacz naci Grimme KP 1700 jest jedyny w swoim rodzaju - odznaczony przez DLG srebrnym medalem za innowacyjny system szybkiej wymiany bijaków QUICK-FIX. Bijaki są osadzone na jednej listwie i po jej wykręceniu dają się łatwo demontować. Możemy przez to zminimalizować czas na obsługę maszyny.

Zobacz szczegóły

Ogławiacz rzędowy DK 1700

Ogławiacz rzędowy moze być mocowany z tyłu na obcinarce łęcin KS 1500A. Nać będzie obcinana i przenoszona na jedną stronę pozostawiając czyste rzędy dla ogławiacza. Wysokość ogławiania  regulujemy bardzo łatwo poprzez pokręcanie korbą. Koła robocze są szerokie i pracują w systemie równoległoboku.

Zobacz szczegóły

Matrox 620

Kombajn z systemem OPTIFLOW - bardziej łagodne traktowanie plonu.

System OPTIPRO - bardziej łagodne traktowanie gleby.

System VISUAL CONTROL - bezstresowa i nie męcząca praca

Zobacz szczegóły